Župnija MIRNA PEČ - 900 let pod varstvom sv. Kancijana

vstopi in moli

  • Povečaj velikost črk
  • Privzeta velikost črk
  • Zmanjšaj velikost črk
Home Prva stran Novice Teden Karitas

Teden Karitas

E-pošta natisni

Na nedeljo Kristusa Kralja, 20. 11.2016, smo vstopili v teden Karitas. Hvaležni smo za leto, ki je za nami.

V Jezusovem imenu in zaradi dobrih ljudi smo lahko pomagali:

– pri razdeljevanju mesečnih paketov hrane več kot petnajstim družinam in letos dodatno evropske hrane več kot stodvajsetim osebam,

– s finančno pomočjo trem družinam v stiski,

– v postni in adventni akciji zbiranja hrane v obeh trgovinah v Mirni Peči,

– pri letovanju na morju eni družini,

– pri nakupu šolskih potrebščin petim družinam,

– prodaji sveč Karitas,

– srečanju KBBI v Mirni Peči,

– srečanju bolnikov in starejših na Zaplazu in v Mirni Peči,

– tedensko sodelovali pri molitveni skupini v DSO Šmihel -Novo mesto,

– sodelovali z ŽPS pri razdeljevanju velikonočnih voščil vsem bolnim v naši župniji in božičnih voščil po vseh družinah v župniji.

Mesečno, ob prvih ponedeljkih, eno uro pred sveto mašo (v poletnem času, ob 18.00/ v zimskem času ob 17.00) potekajo v župnišču redna dežurstva Karitas. Na isti dan, po večerni maši se srečujemo na sejah v župnišču, kjer smo vedno veseli novih prostovoljcev. Srečanja začnemo z molitvijo, nadaljujemo sejo z načrtovanjem dejavnosti po dnevnem redu in po zaključku uradnega dela sledi agape.

Vsako leto je občni zbor škofijske Karitas. Udeležujemo se izobraževanj. V februarju je bilo v Šmihelu predavanje z naslovom Empatija in sočutje v medsebojnih odnosih, dr. Barbare Simončič. V aprilu smo se udeležili posveta v Celju, o skrbi za starejše in bolne, kako odgovarjati na potrebe v prihodnosti.

V tednu Karitas smo povabljeni na vseslovensko romanje sodelavcev Karitas na Ponikvo in ogled generalke koncerta Klic dobrote.

Pri vsem prostovoljnem delu pa se vse bolj doživljamo, da je pomoč drugemu v stiski samopomoč v duhovni rasti. Vse bolj se zavedamo nujnosti stalnega osebnega in strokovnega izobraževanja. Ljudje smo vse bolj lačni duhovne hrane – tudi to je eden od naših izzivov za prihodnost.

 

Dodaj komentar


Varnostna koda
Osveži


Karitas

Zadnjo številko revije Žarek dobrote za mesec marec si lahko prenesete ali preberete TUKAJ.