Home Prva stran Novice Koledovanje

Koledovanje

Drugič zapovrstjo so birmanci v sodelovanju z Župnijsko Karitas izvedli koledovanje. Obujen star običaj je tako med mlajšimi kot starejšimi dobro sprejet.

Letos smo, poleg nekaterih domačih vasi, obiskali še vse Mirnopečane, ki prebivajo v DSO Novo mesto. Razveselili smo tudi tamkajšnjo molitveno skupino. Tako smo poskrbeli, da so bili, nam in tistim, ki so nas sprejeli, prazniki še lepši. Preko posebnih priprav in močne simbolike smo bolj doživeto vstopili v božične skrivnosti.

Namen koledovanja je tudi vzgoja in solidarnost z drugimi. Zbrani denar smo darovali slovenskim misijonarjem, sladkarije in mandarine pa po kraljevsko pojedli :).