Home Prva stran Novice Nastop duhovniškega okteta Oremus

Nastop duhovniškega okteta Oremus

Z duhovniki okteta Oremus, ki so nam pripravili lep in duhovno bogat koncert, smo vstopili v praznovanje 100-letnice posvetitve nove župnijske cerkve v Mirni Peči. Blagoglasno petje je povezovala Nika Strajnar, nas popeljala stoletje nazaj in nam predstavila zgodovino in vlogo župnijske cerkve v vseh teh letih. Med koncertom so se pod oboki 100-letne cerkve razlivali mogočni glasovi orgel, na katerih se je izkazal mladi organist Primož. Z navzočnostjo in molitvijo, kar tudi je prepevanje okteta Oremus, smo sklenili nedeljsko popoldne in bili povabljeni na višek praznovanja, ki bo na binkoštno nedeljo 4. junija.