Home Slike Praznovanje srebrne maše in zakonskih jubilejev

Praznovanje srebrne maše in zakonskih jubilejev

Župnija Mirna Peč je vse leto z različnimi dogodki obeleževala 100 let posvetitve župnijske cerkve. Cerkev je bila posvečena, da bi se v njej posvečevali župljani. Posvečena cerkev je znamenje, da smo bili že s krstom posvečeni za Božje svetišče. V nedeljo, 25. junija, smo posebno pozornost izkazali zakonskim jubilantom. 46 parov je pred župnijsko skupnostjo potrdilo besedo ljubezni in zvestobe s katero so se na dan poroke posvetili drug drugemu.

Veselili smo se, da bomo obenem lahko izrekli hvaležnost Bogu in pokazali veselje tudi za 25 let duhovništva rojaka g. Andreja Sajeta. Žal mu je v zadnjem trenutku bolezen preprečila, da bi bil z nami. Somaševanje je ob g. župniku in g. Frančišku Novaku vodil g. Jože Čuk, prav tako srebrnomašnik. V homiliji je o pomenu praznovanja spregovoril g. Roman Globokar. Ob sodelovanju mladih, ki redno prepevajo pri nedeljskem bogoslužju, so nas z ubrano pesmijo razveselili tudi Koroški rojaki iz župnije Sele, kjer ob nedeljah mašuje g. Andrej.