Župnija MIRNA PEČ - 900 let pod varstvom sv. Kancijana

vstopi in moli

  • Povečaj velikost črk
  • Privzeta velikost črk
  • Zmanjšaj velikost črk
Home

Srečanje bolnih in ostarelih

E-pošta natisni

V nedeljo, 17. septembra je v naši župniji tako kot že vrsto let, tudi letos potekalo srečanje bolnih in ostarelih iz naše župnije.

Srečanja, ki se je pričelo s sveto mašo, in se nadaljevalo s prejemom zakramenta bolniškega maziljenja, ter vse ob koncu svete maše zaključilo s kratko pogostitvijo, se je udeležila velika množica naših vernikov. V homiliji - pridigi, smo skupaj z domačim župnikom, g. Janezom, razmišljali o pomenu križa. Kaj mi pomeni križ? In gotovili: že res, da križ pogosto v naša življenja prinaša trpljenje, mnogim tudi osamljennost... Nam, verujočim, pa križ med drugim lahko pomeni ' skrivnost ljubezni', ki jo križ medvomno predstavlja. Jezus se je za nas daroval na križu iz čiste ljubezni. Njegovo in naše trpljenje, naj nam zato prinese milost, da bi znali stopati v to ' skrivnost ljubezni'. Gospod  naj nas blagoslovi, z željo, po ponovnem snidenju ob Njegovem oltarju.

Prizadevnim ženam Župnijske Karitas in njihovim spretnim rokam iskren Bog lonaj za vso pozornost in pomoč.

 

Karitas

Zadnjo številko revije Žarek dobrote za mesec marec si lahko prenesete ali preberete TUKAJ.