Home Prva stran Novice Zakonska skupina v Beli krajini

Zakonska skupina v Beli krajini

Po nedeljskem kosilu smo se pari obeh mirnopeških zakonskih skupin, naši otroci in gospod župnik odpeljali v Belo Krajino.

Povzpeli smo se na 375 metrov visoko Sodevsko steno, od koder smo opazovali okljuk Kolpe. V Starem trgu ob Kolpi nas je sprejel gospod Jože Pavlakovič, ki vodi terapevtsko skupnost Tau. Povabil nas je v cerkev in nam pripovedoval o njeni zgodovini. Ogledali smo si mizarsko delavnico. V kapeli skupnosti Tau nam je pričeval nekdanji odvisnik. Po dveh bivanjih v skupnosti se je odločil, da bo ostal tam in pomagal s svojimi izkušnjami. Poudaril je, kako pomembna je vzgoja za iskrenost in odgovornost. Postregli so nam s pecivom, čajem in kavo. Mirnopeški moški so ob slovesu zapeli na dvorišču. Na poti domov smo se ustavili v Podturnu, v gostišču Štravs.

Tako smo zakorakali v novo šolsko leto z romanjem in priprošnjo k svetemu Jožefu, zavetniku družine.