Home Prva stran Novice Svetopisemske urice v Mirni Peči

Svetopisemske urice v Mirni Peči

„Ko se otrok dotika Svetega pisma, se Bog dotika otroka.“

V četrtek, 2.10.2014, se je v Mirni Peči zgodilo prvo srečanje v okviru svetopisemskih uric.

To so srečanja otrok od 3. do 6. leta, kjer se jim ob svetopisemskih zgodbah približa verske resnice, liturgijo in cerkvene praznike. Otroci se igrajo, plešejo, ustvarjajo, poslušajo božjo besedo in molijo. Glavni namen uric je srečanje med Bogom in otrokom. Ob otroku to skrivnostno srečanje doživljajo tudi izvajalke uric in njegova družina.

Starši so pripeljali 26 otrok, razdelili so se v dve skupini. Obe skupini se bosta srečevali ob četrtkih, ob 16. uri. Prvo uro so imeli starši srečanje z gospodom župnikom, otroci pa so že podoživljali prvo zgodbo iz Svetega pisma s slikami. Ob koncu je bil skupni blagoslov in agape.