Home Prva stran Novice Zahvalna nedelja

Zahvalna nedelja

„Vse kar biva, vse kar diha, vse kar daje, vse slavi Boga...“

S to pesmijo smo začeli nedeljsko sveto mašo. Vsaka maša je zahvala Bogu, na zahvalno nedeljo pa to še posebej pokažemo tudi s prinešenimi materialnimi darovi. Pred oltar položimo najlepše in največje pridelke zemlje. Letos ima posebno mesto v cerkvi zibelka – simbol zahvale za življenje. Pa veliko rdeče srce – simbol zahvale za ljubezen. Pa knjiga evangelijev in relikvije sv. Kancijana in... še in še. Ni samo po sebi umevno, da imamo te darove.

Svojo vero pokažemo predvsem s tem, da znamo iskreno reči besedo: hvala. Zato dajmo Bogu slavo in hvalo zjutraj, opoldne, zvečer...pravzaprav tako kot pravi pesem z vsakim svojim dihom.