Home Prva stran Novice Blagoslov obnovljene kapelice v Biški vasi

Blagoslov obnovljene kapelice v Biški vasi

Številna znamenja-križi in kapelice-pričajo o vernosti naših prednikov. Veliko jih je v nedavni preteklosti žalostno propadlo, ker nimajo več lastnikov in (ali skrbnikov), nekaj pa jih je bilo celo oskrunjenih. Državni zavodi za spomeniško varstvo pa niso imeli posluha za obnavljanje takih objektov, žal.

Letos, smo sosedje v Biški vasi, z obnovo rešili pred propadom sto let staro kapelico in v njej lep pa že poškodovan Marijin kip.. Složno smo poprijeli za delo in s pomočjo veščih restavratorjev sami poskrbeli za temeljito obnovo znamenja, ki ni imelo več ne lastnika ne skrbnika. Delo nas je med seboj združilo tako, da smo se dogovorili, da bomo v prihodnje postavili še leseni križ (pil), ki je bil tarča oskrunitve.

Lepo obnovljeno kapelico je ob navzočnosti številnih vaščanov in župljanov, v nedeljo 21.09.2014 blagoslovil gospod župnik Janez Rihtaršič. (F.K.)