Župnija MIRNA PEČ - 900 let pod varstvom sv. Kancijana

vstopi in moli

  • Povečaj velikost črk
  • Privzeta velikost črk
  • Zmanjšaj velikost črk
Home Prva stran Novice Miklavževanje

Miklavževanje

E-pošta natisni

Na prvo decembrsko soboto se je s kočijo k nam v Mirno Peč pripeljal sveti Miklavž. V svojih zlatih knjigah je prebral, da so tu najbolj pridni otroci. To so mu ob obisku tudi dokazali, predvsem drugošolci, ki so mu zapeli pesmici in s pomočjo staršev odigrali predstavo z naslovom Kako so meseci dobili nove srajčke. Sveti Miklavž je povedal, da imajo v nebesih tudi pevske vaje in da vse Mirnopeške otroke zelo lepo pozdravljata rojaka Tone Pavček in Lojze Slak. Prav Slakovo pesmico V dolini tihi nam je sveti Miklavž tudi zapel, in sicer ob spremljavi njegovih dveh navihanih parkeljnov, ki sta poprijela za saksofon in harmoniko. Otroci so svetemu Miklavžu dokazali, da znajo lepo moliti Sveti angel, zato jim je s svojimi pomočniki razdelil lepa darila. Prijetno zadovoljen se je s svojo posadko odpravil naprej, da bi obdaril še druge otroke. Drugo leto pa se bo zagotovo vrnil nazaj v Mirno Peč, saj se v družbi pridnih otrok in dobrih ljudi počuti kot doma v nebesih.


 

Dodaj komentar


Varnostna koda
Osveži


Karitas

Zadnjo številko revije Žarek dobrote za mesec marec si lahko prenesete ali preberete TUKAJ.