Home Prva stran Novice Zaključek prvega leta svetopisemskih uric

Zaključek prvega leta svetopisemskih uric

Hvaležni naši skupni mamici Mariji smo se tisti, ki smo se v letošnjem letu družili v okviru svetopisemskih uric, zbrali v Dolenjskem Lurdu, v Šentjerneju. Mariji smo izročili tudi tiste, ki so zaradi bolezni ali kakšnega drugega vzroka ostali doma.

Lepo majsko nedeljsko popoldne smo nadaljevali z ogledom multivizije v kartuziji Pleterje in bližnjega muzeja na prostem. Tu smo si v objemu gozda in bližnjega potočka ogledali nekaj značilnih stavb iz preteklosti, hranili zajčka, pobožali dihurja, lovili kokoši in pozdravili tudi vse ostale živali.

Nato smo se odzvali prijaznemu povabilu družine Matko. Na njihovem vikendu so bili otroci  navdušeni nad skakanjem v napihljivem gradu in niti niso imeli časa okusiti vseh dobrot, ki so nam jih pripravile pridne roke.

Najlepša hvala g. župniku za organizacijo.

Na tem mestu gre zahvala tudi vsem staršem, ki so vztrajali in kljub hitremu tempu življenja vozili otroke na svetopisemske urice. Tudi tu se lahko dobi vzpodbuda, da otrokom večkrat povemo, da jih ima Bog rad in da želi, da smo srečni. Ravno obdobje, od 3. do 6. leta,  je zelo pomembno, da otrok pridobi občutke ljubezni in varnosti, ki jih daje samo Bog. To je za naše otroke  najboljša popotnica v življenje.