Home Prva stran Novice Romanje na Zaplaz

Romanje na Zaplaz

V soboto, pred župnijskim žegnanjem, 5. junija 2016, smo Mirnopečani že tradicionalno poromali na Zaplaz in se izročili priprošnji Matere Božje in bl. Alojzija Grozdeta. Nekaj nas je pot prehodilo peš. Z ostalimi župljani (okoli 200 nas je bilo) smo v svetišče vstopili skozi sveta vrata. Za družine prvoobhajancev je bilo to zahvalno romanje za dar svetega obhajila. Ob koncu maše so prvoobhajanci položili svojo roko na oltar v katerem počivajo relikvije bl. Alojzija Grozdeta. Tako smo sprejeli sporočilo tega svetega kraja: tukaj je on – Alojzij Grozde, ki je dovolil, da ga Jezus v svetem obhajilu popolnoma prevzame in mu da novo življenje. Ob njegovem zgledu in priprošnji lahko tudi jaz tako pristopam k svetemu obhajilu.