Home Dejavnosti Mladinci
Mladinci

Ne bi me iskal, če me ne bi že našel

V soboto, 17. septembra je pod tem geslom potekala jubilejna, 30. Stična mladih, kjer se je zbralo okoli 8000 mladih iz cele Slovenije, nekaj tudi iz naše župnije. Bila je lepa, sončna in vroča sobota, v zraku pa je bilo čutiti radost, veselje, vero in željo po doživeti nekaj več.

Program se je pričel ob 9.30 s festivalom mladostne vere za osnovnošolce in srednješolce, študentje pa so v tem času klepetali ob kavi in čaju, sledil je nagovor škofa Antona Jamnika in slavljenje, istočasno pa je na samostanskem travniku potekal tudi nogometni turnir.

Med 11.30 in 13.00 je bil čas namenjen delavnicam. 24 delavnic je bilo razdeljenih v 5 tematskih sklopov, ki so temeljili na sporočilu papeževe poslanice mladim.